FOLIA POLIOLEFINA

Oferta folii poliolefiny

             Poliolefina to pięciowarstwowa wytrzymała folia termokurczliwa, która nadajsje się do uniwersalnego pakowania produktów o regularnych i nieregularnych kształtach. Folia ta kurczy się pod wpływem ciepłego powietrza zapewniając przy tym idealnie zapakowany produkt. Pełni funkcje ochronną, zachowując przy tym walory estetyczne opakowania. Charakteryzuje się wysoką przeźroczystością, połyskiem oraz znakomitą kurczliwością używaną w stosunkowo niskich temperaturach.  Folia poliolefina termokurczliwa jest folią bezwonną, co pozytywnie wpływa na wygodę pracy oraz na produkt, który pakujemy.  Sam opakowany produkt nie przejmuje smaku folii ponieważ folia go nie posiada.

              Folia poliolefina termokurczliwa jest produktem całkowicie bezpiecznym dlatego bez problemu nadaje się do pakowania artykułów spożywczych takich jak pieczywo, wyroby cukiernicze, słodycze, owoce i warzywa. Posiada atest BRC co uprawnia do kontaktu z żywnością.  Ze względu na pełniące funkcje nadaje się także do pakowania przemysłowego (artykuły papiernicze, zabawki, kosmetyki, płyty CD, książki czy też upominki). Folia poliolefina jest najczęściej używaną folią do pakowania produktów oraz stała się świetną alternatywą dla wypieranej folii PVC.

Poliolefina jest folią ekologiczną, zatem łatwo poddaje się wtórnemu przetworzeniu. W 100 % nadaje się do recyklingu. Podczas procesu zgrzewania oraz utylizacji folii, nie są emitowane do środowiska żadne szkodliwe oraz toksyczne opary. Poliolefina jest folią bezpieczną dla zdrowia oraz dla środowiska naturalnego.

W naszym asortymencie znajdą Państwo folię poliolefinę w różnej gamie szerokości  od 150 mm oraz czterech grubościach (13 mik, 15 mik, 19 mik oraz 25 mikronów). Folia poliolefina występuje również w dwóch podstawowych formach: półrękaw jak i taśmy.

Ponadto oferujemy folię poliolefinę z możliwością mikroperforacji na zimno w postaci linii perforacyjnych oraz folię z perforacją na gorąco, która doskonale nadającą się do pakowania produktów gorących, świeżych warzyw i owoców czy też jaj. Dzięki takiemu zastosowaniu produkt nie paruje oraz zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza zapakowanego produktu.

 

 

 


Dostępne szerokości folii poliolefiny

od 150 mm -1300 mm

Dostępne grubości folii poliolefiny

  • 13 mikronów
  • 15 mikronów
  • 19 mikronów
  • 25 mikronów

Dostępne formy folii poliolefinowej

W zależności od potrzeb pakowania występuje w formie folii bez możliwości rozciągania bądź w formie termokurczliwej. Wagi rolek wykonujemy wg życzenia klienta. Dodatkowo serdecznie zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Ponadto posiadamy bogatą ofertę na inne folię do pakowania,

w której każdy znajdzie coś dla siebie. Istnieje również możliwość składania

zamówień telefonicznie bądź mailowo. Potrzebne informacje znajdą Państwo w zakładce KONTAKT.

W razie wątpliwości służymy fachowym doradztwem przy wyborze najkorzystniejszych i najtańszych rozwiązań. Postaramy się pomóc. Zapraszamy!